Loading...

شناسایی و ایمن سازی ۵ هزار نقطه بی‌دفاع شهری

 

شناسایی و ایمن سازی ۵ هزار نقطه بی‌دفاع شهری
معاون توسعه خدمات اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران از شناسایی و ایمن‌سازی ۵ هزار نقطه بی دفاع شهری در پایتخت خبر داد.

به گزارش مهر، رضا جهانگیری‌فر با بیان این مطلب اظهار کرد: در سال‌های گذشته یکی از عوامل تاثیر گذار در جرایم اجتماعی نقاطی در فضای کالبدی شهر بوده که مامنی برای رفتارهای پرخطر محسوب می‌شد به همین دلیل شناسایی و ایمن‌سازی این نقاط بی‌دفاع شهری در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد:نقاط بی‌دفاع شهری، نقاطی هستند که امکان نظارت و دسترسی مناسب به آنها وجود ندارد که با همکاری مناطق شهرداری توانستیم در مرحله نخست 5 هزار نقطه ایمن را در شهر شناسایی کنیم.

معاون سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران تصریح کرد: پس از شناسایی این نقاط، گروه بندی و منطقه‌بندی این فضاها صورت گرفت و نقشه GIS فضاهای بی دفاع پایتخت نیز تهیه شد تا بانک اطلاعاتی دقیق و جامعی از این فضا‌ها در اختیار داشته باشیم.

وی افزود: در این میان شهردای مناطق 22 گانه تهران موظف شدند تا با اقداماتی مانند ایجاد دسترسی، فراهم کردن روشنایی مناسب و... نسبت به ایمن‌سازی و بهسازی این نقاط اقدام کنند.

جهانگیری خاطر نشان کرد: در مرحله نخست 5 هزار نقطه بی دفاع شهری شناسایی شده است اما شهرداری‌های مناطق 22 گانه تهران موظف شده اند سایر این نقاط را شناسایی و نسبت به بهسازی آنان اقدام کنند.

وی در پایان تاکید کرد: از مجموع 5 هزار نقطه بی دفاع شناسایی شده به طور حتم، بخش زیادی تا پایان سال ایمن سازی می شوند اما تعدادی از نقاط نیز هستند که نیاز به اقدامات اساسی و زمان برتر دارند.

  • تاریخ: شنبه 10 خرداد 1393 - 15:58
  • نویسنده: Admin
  • بازدید: 1201
  • بخش: اخبار
  • برچسب ها:

▼ ارسال نظر

اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
مجسمه های بازیافتیتراکتور سازی ایرانپرشین نور