Loading...

سکونت ۱۵ درصد مردم تهران در بافت فرسوده

 

سکونت ۱۵ درصد مردم تهران در بافت فرسوده
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به سکونت ۱۵ درصد مردم تهران در بافت‌های فرسوده گفت: کمبود شبکه حمل و نقل عمومی و سرانه‌های خدماتی مشکلات درون بافت‌های فرسوده را متراکم‌تر می‌سازد.

به گزارش ایسنا، عبادالله فتح‌اللهی با بیان اینکه نوسازی بافت‌های فرسوده از جمله موضوعات اصلی در مقوله مدیریت شهری است، تصریح کرد: مبحث نوسازی تلفیقی از موضوعات آلودگی هوا و حمل و نقل عمومی است که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری، شورای اسلامی شهر تهران و شهردار تهران قرار دارد و پرداختن به این مهم موجب رفع این دو معضل خواهد شد.

فتح اللهی با بیان اینکه 15 درصد از جمعیت شهر تهران در بافت‌های فرسوده سکونت دارند، خاطرنشان کرد: کمبود شبکه حمل و نقل عمومی و سرانه‌های خدماتی از جمله سرانه‌های فضای سبز، بهداشت، درمان و ... به دلیل نفوذ ناپذیری و ریزدانگی در بافت‌های فرسوده شهر تهران به چشم می‌خورد و مجموع این عوامل، مشکلات درون بافت‌های فرسوده را متراکم‌تر می‌سازد.

مدیرعامل سازمان نوسازی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر ادبیات مشترکی در زمینه نوسازی میان دولت، شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری شکل گرفته اما تبدیل این ادبیات مشترک به یک پروژه مشترک و در نهایت ایجاد خروجی کارآمد نیازمند گفتگو، تعامل، تبادل نظر و ممارست بیشتر میان این سه نهاد است.

فتح اللهی با اشاره به جلسه هماهنگی میان سازمان نوسازی و شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران و تفاهم جهت تشکیل ستاد احیاء و نوسازی در مناطق با دبیری سازمان نوسازی، گفت: ما امروز برای نوسازی بافت‌های فرسوده پایتخت به بسیج منابع، امکانات و پتانسیل‌های موجود در دولت، شهرداری، مردم و نهادهای توسعه‌گر نیاز داریم.

وی با اشاره به تجربه موفق ایجاد دفاتر تسهیل‌گری در سطح مناطق و ارتقاء این دفاتر از 5 دفتر به 56 دفتر، به پاره‌ای از مشکلات و موانع بر سر راه نوسازی در مناطق اشاره و بر ضرورت همگرایی، همفکری و هم ذهنی جهت عبور از این دالان تأکید کرد.

  • تاریخ: چهارشنبه 7 خرداد 1393 - 16:00
  • نویسنده: Admin
  • بازدید: 1044
  • بخش: اخبار
  • برچسب ها:

▼ ارسال نظر

اشتراک خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
مجسمه های بازیافتیتراکتور سازی ایرانپرشین نور